LY2F-DC24
Mfr.Part #
LY2F-DC24
Datasheet
LY2F-DC24
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Stock
5818
Coil Current :
36.9 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max
Datasheets
LY2F-DC24
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC